Ve kterých místnostech je nejdůležitější interiérové stínění?

Interiérové stínění je pro některé místnosti v domácnosti velice důležité ve všech městech republiky a v Praze obzvláště. Každá místnost potřebuje přísun slunečního svitu, ale zároveň také možnost, jak účinně redukovat množství slunečních paprsků, které do ní pronikají. Právě k těmto účelům slouží různé druhy stínění. I když je nabídka stínění v současnosti velmi rozsáhlá, stále v oblibě vedou interiérové druhy stínění. Místnosti, kde je touha po kvalitním zastínění nejdůležitější jsou především obývací pokoje, ložnice a dětské pokoje.

Proč právě v těchto místnostech?

Důvody jsou velmi jednoduché. Obývací pokoje, dětské pokoje a ložnice jsou místnosti v domácnosti, ve kterých probíhá odpočinek a relaxace. Někdy je tedy třeba sluneční paprsky redukovat interiérovým stíněním tak, aby jejich množství bylo příjemné, nikoliv nepříjemné. To jsou výhody přes den. V noci můžeme díky stínění naopak zamezit světlům z pouličního osvětlení nebo automobilů, aby narušovaly náš spánek. Spánek by měl probíhat za tmy a v klidu. Stínění to dokáže zajistit.

Výhody ovšem nepřichází pouze v oblasti zastínění

Hlavní výhody druhů interiérového stínění jsou samozřejmě v zametení průniku slunečních paprsků do místnosti. Díky tomu přináší i další výhody, které domácnosti jistě ocení. Zamezení prostupu slunečních paprsků do domácnosti může zabránit přehřívání interiéru. To oceníme zejména v letních měsících, kdy chceme v domácnosti udržet příjemně chladné klima. V zimě naopak přináší některé druhy interiérového stínění další ochranu před úniky tepla oknem. Tyto schopnosti mají zejména rolety a žaluzie.

Jak fungují žaluzie a jaké druhy se dají pořídit?

Žaluzie Praha se řadí mezi nejrozšířenější a nejvyužívanější druhy interiérového stínění dlouhodobě. Nabídku samozřejmě tvoří hned několik druhů žaluzií, které se liší svým materiálem i vzhledem. Základně dělíme žaluzie na vertikální a horizontální. Širší nabídku druhů představují horizontální druhy žaluzií. Ty se vyrábí z mnoha materiálů, mezi kterými je nejvyužívanějším samozřejmě hliník. Ovšem výjimkou nejsou ani dřevěné žaluzie, bambusové žaluzie nebo skládané žaluzie (plisé).

Rolety také stále rozšiřují svou nabídku

Rolety Praha jsou také velmi vyhledávaným druhem stínění v hlavním městě i v ostatních částech republiky. Nabídku již netvoří pouze klasické látkové rolety, které se stahují z horní části okna. I když tento druh se samozřejmě vyrábí a využívá stále. Ovšem s příchodem moderní doby se zmoderněla také nabídka v oblasti rolet. Ty se opět liší použitými materiály i vzhledem. Vybírat můžete například screenové rolety, rolety Twintex, římské rolety nebo panelové posuvné stěny.

Abyste dokázali správně vybrat druh interiérového stínění, musíte najít především kvalitního prodejce. Prodejci musí nabízet kompletní nabídku druhů stínění v té nejvyšší kvalitě. Mezi takové prodejce na našem trhu se řadí například společnost Sundrape s.r.o.