Skleněné dveře

V moderním a příjemném interiéru nesmí chybět světlo. Výměnou původních dveří za skleněné dveře získáme nejenom více světla, ale také tím oživíme daný prostor. Úspornou variantu přináší skleněné posuvné dveře, které se dají kombinovat s jedním, či více pevných skel, podél kterých se dveře posunují. Tímto řešením se dá docílit celé skleněné stěny včetně dveří.

Dodávaná skla mají hlavně plnit požadavky zákazníků. Čiré provedení je vzdušné, nenarušuje prostor a těší se velké oblibě. Pro docílení soukromí se nejčastěji používají skla mléčná, nebo se dají využít matné fólie, které například imitují pískování. Na fólie se dá též tisknout, čehož využívají nároční zákazníci.

Důležitým faktorem kromě vhodného výběru skla je správná volba kování. To se řídí kvalitou, váhou skla a jeho použitím. Komfortní užívání u otvíravých dveří zajistí samozavírací mechanismus, který je buď v podobě pantů, nebo podlahového zavírače. U podlahového zavírače se dá též nastavit rychlost zavírání a rychlost dovírání. U skleněných posuvných dveří je to automatické plynulé dovírání, které je ukryto v pojezdové liště.