Moderní kuchyně podle Čechů

Stejně jako se mění trendy ve světě módy, se mění také trendy ve světě bydlení, i když ne tak často. V minulých letech se některé módní výstřelky osvědčily, jiné naopak zklamaly. V loňském roce provedla rekonstrukci kuchyně téměř třetina českých domácností. A jaký mají Češi vkus? Na jaké barvy a materiály v kuchyni vsází? V dnešním článku se na to podíváme podrobněji.

Nelze si nevšimnout masové propagace moderní gastronomie, ať už v televizních spotech, časopisech či kuchařských knihách. Stále více lidí v sobě objevuje kuchařské sklony. Už dávno je pryč doba, kdy lidé preferovali nízkou cenu a zapomínali na kvalitu. Dnes se zaměřují zejména na kvalitu nejen potravin, ale také na kvalitu nové kuchyně, do které se nebojí náležitě investovat. Kuchyň nepředstavuje jen místo, kde budete připravovat pokrmy, ale je to vaše vizitka. Musí být moderní, bezpečná a čistá. A vařit se vám bude jedna radost.

Lesklé lamino – krása, která nezklame

V roce 2012 domácnosti preferovaly kuchyně v moderním stylu. Vysoké popularity se dočkaly kuchyně bílé, jejichž dominantou se stala lesklá lakovaná dřívka. Druhé místo v žebříčku oblíbenosti obsadily tradiční masivní kuchyně. Výrobci kuchyní se tedy shodují na tom, že lidé preferují spíše jednoduché a elegantní kuchyně.

Některé domácnosti vsází na lesklé lamino, které je levnější než lak, ale přitom exkluzivnější než klasické lamino. Co se týče barev, nejčastěji se prodávají kuchyňské linky v bílé, krémové a pistáciové barvě. Také bychom se měli podívat na rozpočet, který domácnosti povolují. Často jsou lidé schopni investovat do nové kuchyně částku v rozmezí od 50 do 100 tisíc korun. Ale mezi klientelou nechybí ani zákazníci, kteří jsou ochotni uvolnit až 250 či 500 tisíc korun.

A co milovníci exotiky?

Ani červená barva v kuchyních není na ústupu. Ale k vidění je tato barva spíše v tlumeném odstínu korálové. Na trhu jsou k dostání i kuchyně v elegantní fialové barvě, která je zkombinovaná s černými či šedými prvky.

Jestliže spadáte mezi klientelu, která se zaměřuje na detaily, nadchnou vás barevné dekory v kombinaci s dřevěnými dýhami. Pokud bychom se měli zaměřit na dřeviny, pak si můžete zvolit i exotiku – wenge, makasar, stříbrný dub či ořech dijon.