Krásné podoby vchodových dveří

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domu. Podle nich totiž jejich majitelů soudíme, protože jsou první věcí, kterou si při vstupu dovnitř všimneme. Proto bychom měli dbát na to, aby byly skutečně na úrovni.

Vyhrává bezpečnost a dřevo

Když se řekne „dveře“, prakticky každý si představí tuto součást každé budovy vytvořenou ze dřeva. Tento materiál hraje stále hlavní roli, pokud jde o dveře. Ale nejde jen o to, z čeho jsou dveře vyrobeny, ale také o to, jak jsou vyrobeny. V tomto ohledu jsou na pořadu dne zejména dveře bezpečnostní, protože co si budeme říkat, kriminalita je stále vyšší a alespoň doma se musíme cítit opravdu v bezpečí.

Jako ideální příklad bychom mohli poukázat na dveře od výrobce Foret Doors, které do puntíku odpovídají výše zmíněnému popisu moderních vchodových dveří. Díky svému elegantnímu designu se hodí prakticky kamkoliv. Osvěžíte nimi tedy i vzhled starší stavby, ale stejně i zcela nového domu.

Nejen ze dřeva

No o vchodových dveřích nemusíme mluvit jen v souvislosti s dřevem. Pokud jde například o plastové dveře, možná byste neměli kupovat ty úplně nejlevnější, protože pokud chcete, aby dveře vypadaly reprezentativnější, bude rozumnější sáhnout trochu hlouběji do peněženky. V každém případě se však vyznačují poměrně snadnou údržbou, důležité je však na jejich čištění použít neagresivní čistící prostředky, aby nedošlo k jejich poškození kvůli rozleptání

Hliníkové dveře nejsou příliš obvyklé, alespoň pokud jde o rodinné dveře. Nejvíce se hodí na modernější stavby. Jejich hlavní výhodou je snadná údržba a dlouhá životnost, protože dobře odolávají povětrnostním podmínkám.

Existuje i kombinace dřevěno-hliníkových dveří. Ty mají kromě svého skvělého vzhledu také vynikající izolační vlastnosti, tepelné i zvukové.

Jak v trezore

Když jsme už mluvili o té bezpečnosti, podívejte se na dveře, za kterými vám nehrozí skutečně žádné nebezpečí. Jsou totiž vyrobeny z oceli. Takové dveře vyrábí například společnost Neoporte. Jejich vzhled je sice zajímavý ao nekvalitě nemůže být ani řeči, přece jen by se asi nehodily na každý dům. Určeny jsou tedy více méně pro horních deset tisíc, jejichž domy se někdy podobají více na sejfy, jako na místa pro výchovu dětí a ostatní rodinné radosti.

Retro, ale moderní

Tomuto protichůdnému spojení skutečně poctivě odpovídají dveře s názvem Snickarper od jisté švédské společnosti. Inspiraci nacházejí v krásných a stylových padesátých letech dvacátého století, kdy vzniklo tolik úžasných designových zajímavostí, že z nich čerpáme až dodnes.