Čistý a voňavý domov

úklid domácností Praha

Naší prioritou je mimo životně důležité záležitosti a povinnosti také čistý a hygienický domov. Bohužel v dnešní moderní a především uspěchané době se nám mnohdy nedostává tolik času, kolik bychom potřebovali a tak povinnosti, jako jsou domácí práce přesouváme na jindy. O víkendu pak najednou zjistíme, že se nám to nějak nakupilo a nestíháme vůbec nic. Určitě ale existuje spolehlivé řešení, které pro nás znamená především úsporu času. Jsou to úklidové společnosti, které mimo jiné nabízejí i generální úklid nejen domácností.

Úklid je především o organizaci

Samotný úklid vyžaduje čas a energii. Ovšem musíme si uvědomit,že jde především o blaho rodiny. Aby byl domov čistý, bez bakterií a voňavý, musíme pravidelně uklízet. Pokud se ale potýkáme z nedostatkem času, můžeme se obrátit na služby profesionálních úklidových firem, které nám v tomto směru jistě vyhoví. Můžeme si objednat nejen suché, ale také mokré čištění. Je chybou předpokládat, že mokré čištění je vždy lepší a účinnější než suché čištění. Kombinace obou typů čištěných povrchů umožňuje udržovat čistotu a hygienu v domě.

Co bychom o čištění měli ještě vědět

V domě, kde nejsou malé děti a osoby trpící alergiemi, není každodenní čištění podlahy povinným postupem. Situaci dále komplikuje skutečnost, že ne všechny materiály v domě vydrží pravidelný kontakt s vodou a saponáty. Koberce, ozdobné předměty, čalouněný nábytek by neměly být často umývány, stačí mechanické čištění prachu.

Pravidelný nebo jednorázový úklid

V případě, že bychom měli zájem o úklid v jakémkoliv rozsahu, můžeme si sjednat nejen jednorázový úklid, kdy můžeme doslova otestovat kvalitu služeb vybrané firmy, ale lze také sjednat pravidelný úklid , který nám může v mnohém směru pomoci. Zejména v časové tísni. Tyto služby využívají zejména majitelé bytových domů, kde je potřeba úklid společných prostor. Dále můžeme tyto služby využít v případě, že chceme mít čistou kancelář, různé veřejné objekty, jako jsou úřady, banky,zdravotnická zařízení a podobně. Samozřejmě jsou úklidové firmy vyhledávány zejména pro úklid domácností.

Vánoční a jiné sezónní úklidy

Generální úklid se většinou týká stěhování nebo rekonstrukce, ale také vánočního úklidu. V mnohým může takový vánoční úklid představovat přežitek, ale mnozí na něm také lpí. Abychom si vánoční svátky ale mohli užít bez starostí a bez nějakého shonu, je právě možnost služeb úklidových agentur velmi vhodným řešením. Určitě bychom si ale měli takovou službu objednat s dostatečným předstihem, protože pokud máme dojem, že na nás bude dva dny před vánocemi někdo čekat s nabídkou, tak jsme na omylu. Právě v takovém čase mají tyto úklidové firmy napilno. včasná rezervace nám ušetří čas, nervy i peníze. Proto si mnozí pospíší a objednávku pošlu již na konci léta.
Do klasických služeb nabízených úklidovými firmami řadíme zejména:

  • žehlení prádla
  • praní prádla a jiného textilu
  • čištění žaluzií
  • výměnu záclon, mytí oken a jiných skleněných ploch nebo vitrín
  • luxování, stírání prachu, leštění podlahy
  • kompletní úklid kuchyně
  • koupelny společně s wc
  • zalévání květin
  • čištění koberců nebo sedaček aj.