Čištění koberců po rekonstrukci

Rekonstrukce bytů, bytových jader či koupelen jsou vždy situace, při kterých dochází ke značnému nahromadění prachu v obydlených prostorách. Pokud se jako nájemníci či majitelé do bytu po rekonstrukci částečné či kompletní vrátíte, první co bude nutné provést je právě odstranění prachu a celkový úklid. Pokud chcete svoje koberce a sedačky odprašnit a vyčistit opravdu kvalitně, bude nutné využít hloubkové mokré čištění. Jak mokré čištění probíhá, nám sdělil majitel firmy Čištění koberců Praha, pan Zemánek.

Mokré čištění provoní celý byt

Mokré čištění má hloubkový efekt pouze v případě kdy jsou použity profesionální stroje a profesionální chemie. Vysavač na mokré čištění musí být vybaven čerpadlem, díky kterému je natřikována čisticí směs do čištěného povrchu a rovněž musí být vybaven výkonnou turbínou, která v okamžiku čisticí směs obohacenou o nečistoty odsaje z koberce, sedačky, křesla či matrace zpět. Kvalitní chemie díky alkalickým vlastnostem zajistí bleskové navázání prachu a roztočů a navíc díky přidaným aromatickým látkám provoní nejen čištěnou plochu ale rovněž celý byt.

Pozor na čištění svépomocí

Z výše uvedených informací vyplívá jedno, nesnažte se koberce ani čalounění čistit hloubkově vlastními silami. Pokud čisticí směs s nečistotami včas z povrchu neodstraníte, dojde k opačnému efektu kdy je čištěný povrch sice na první pohled čistější (nikdy ne zcela vyčištěný), ale to pouze z důvodu, že nečistoty byly zatlačeny do hloubky vlákna. Na místech kdy bylo nekvalitní čištěná provedeno ulpívají nečistoty výrazně častěji než na ostatních místech.

Mokré čištění odstraní i silné znečištění

Díky kvalitním strojům na čištění koberců a mnoha druhům chemie, které jsou určeny na různé druhy skvrn lze díky mokrému hloubkovému čištění odstranit opravdu širokou škálu skvrn včetně bílého vína, červeného vína, skvrn od tuku, propisek, fixů či pastelek. Obecně se nejhůře odstraňují skvrny od krve, tuku a dětských limonád (obsahují barviva). Právě u těchto skvrn je nejdůležitější včasný zásah.